دوره فن بیان

0( 0 نقد و بررسی )
87 دانشجو

دوره جامع آموزش سخنرانی و فن بیان

در دوره جامع آموزش سخنرانی و فن بیان شما با مبانی مهارت فن بیان آشنا می‌شوید. ولی قبل از ورود به کسب مهارت فن بیان شما یاد خواهید گرفت که چگونه موضوع مناسب با مخاطب را انتخاب کنید، مخاطب را بهتر بشناسید و با ساختار سخنرانی آشنا می‌شوید.

سخنرانی در جمع یکی از بزرگ‌ترین ترس‌هایی است که اکثر افراد دارند. دلیل این ترس ، این است که فن بیان و سخنوری هنری است که نیاز به کسب مهارت و علم دارد. مهارت کسب کردنی است ، با شرکت در دوره جامع آموزش سخنرانی و فن بیان، شما مهارت خوب صحبت کردن را می‌آموزید و به سخنرانی حاذق تبدیل خواهید شد و تصویر ماندگاری از خود در ذهن مخاطبان به جای خواهید گذاشت.

شناسایی قدرت جادویی کلمات در فن بیان یکی از قدم‌های موثر برای تحت تاثیر قرار دادن افراد حین سخنرانی است. جادوی کلمات به همراه لحن مناسب همواره شما را به عنوان سخنرانی ماهر با قدرت فن بیان بالا مطرح می‌کند.

در دوره جامع آموزش سخنرانی و فن بیان روش‌ها و تمرینات زیادی برای تقویت این مهارت برای شما در نظر گرفته شده است. تعدادی از این راه‌ها برای بهبود مهارت گفتاری عبارت است از:

🔶 افزایش اعتماد به نفس . مهم‌ترین عامل تقویت فن بیان و برگزاری یک سخنرانی موثر ، اعتماد به نفس است که در کلام خود را نمایان می‌کند.

🔶 استفاده از مطالب مناسب و کافی

🔶 شناسایی مخاطب

🔶 توجه به زمان و طول مدت سخنرانی

🔶 بخاطر سپردن نکات کلیدی

چگونه می توانید فن بیان خوبی داشته باشید؟

برای شروع از تکنیک‌های ساده شروع کنید.

🔵 جملات خود را حفظ نکنید ؛ مفاهیم اصلی را بخاطر بسپارید.

حفظ عبارات موجب می‌شود که غیر طبیعی به نظر برسید. اگر لحظه‌ای جمله یا کلمه‌ای را فراموش کنید (البته امر طبیعی است) ، سکوت ناخوشایندی ایجاد خواهد شد.

🔵 در یک اتاق پر سر و صدا تمرین کنید

این کار شما را برای یک ارائه واقعی آماده می‌کند. چرا که محل سخنرانی نیز دارای سکوت کامل نیست. در سخنرانی زنده، رخ دادن هر اتفاقی ممکن است. مثل زنگ خوردن تلفن همراه.

🔵 روی مخاطب تمرکز کنید.

تمام افکار غیر مرتبط را فراموش کنید، حتی به فکر کردن به آن موضوعات را به زمانی دیگر مثلا بعد از اتمام جلسه موکول کنید. هیچوقت برای فکر کردن به مسائل منفی دیر نیست . این کار کمک می‌کند تا از پریشان شدن افکار حین سخنرانی جلوگیری کنید. ضمنا قبل از سخنرانی سعی کنید با مخاطب خود صحبت کنید. این کار موجب می‌شود افکارتان را متمرکز بر مخاطب کنید و همچنین ارتباط بهتر و گرم‌تری با اون برقرار کنید.

🔵 سخنرانی تعاملی داشته باشید.

متکلم وحده نباشید ، با این کار ذهن مخاطب را معطوف به موضوع مورد نظر خود می‌کنید. همچنین وجب می‌شود که ارائه جذاب‌تری داشته باشید.

بعضی افراد دارای دانش و تخصص لازم برای صحبت کردن را دارند ولی فن بیان مناسب ندارند. سخنرانی خوبی نمی‌توانند داشته باشند. همه آنچه در دوره بیان می‌شود جهت ایجاد جذابیت و تصویرسازی برای مخاطب است.

لحن یکی از مهم‌ترین قسمت در فن بیان است. در دوره جامع آموزش سخنرانی و فن بیان درمورد لحن و چگونگی داشتن لحن خوب به شما آموزش داده خواهد شد.

کسی که به یک لحن درست و دقیق دست پیدا کند، می‌تواند بسیاری از تکنیک‌های فن بیان را در سخنرانی خود پیاده کند.

لحن به معنا احساس گوینده سخن است که بر کلامش جاری می‌شود. این امر باعث می‌شود که تصویری شفاف از سخن شما در ذهن مخاطب ایجاد شود و درک کامل و صحیحی از آن کلام پیدا کند.

تقویت فن بیان و مهارت گفتگو در موسسه TBS زیر نظر اساتید مجرب کاربردی است و با توجه با شرایط سازمانی کشور ما تهیه و تدوین شده است. قطعا هر انسانی بدون در نظر گرفتن موقعیت شغلی‌اش به کسب مهارت فن بیان نیاز دارد.

دانشجویان و فارغ التحصیلان برای شرکت در مصاحبه‌های شغلی خود به این مهارت نیازمندند چرا که نوع برخورد و صحبت کردن افراد در مصاحبه اولین چیزی است که به چشم می‌آید. بسیاری از کارفرمایان این مولفه را به عنوان امتیاز مثبت در نظر می‌گیرند.

علاوه بر دانشجویان، مدیران سازمان‌ها نیز برای برگزاری جلسات موفق آمیز و همچنین در ارتباط با کارکنان خود بایستی این فن بیان قوی داشته باشند.

و بسیاری از مشاغل دیگر مانند مدیران فروش ، کارکنان سازمانی و… باید بتوانند با فن بیان خود، با مخاطبان خود را ارتباط موثر برقرار نمایند ، زیرا یکی از عوامل موفقیت در هر حرفه‌ای، داشتن مهارت گفتگو و فن بیان است. لازم به ذکر است که این مهارت نوعی هنر نیز محسوب می‌شود و حتی برای صحبت کردن در گروه‌های غیر حرفه‌ای مثل گروه دوستان نیز بسیار کاربرد دارد و به شما کمک می‌کند تا مهارت ارتباطی خود بالا ببرید. همه افراد که به نوعی مراودات حرفه‌ای و اجتماعی دارند، به یادگیری این مهارت نیاز دارند.

کسب این مهارت به همان‌قدر که تاثیرگذار است، آسان نیز است ؛ البته اگر شما در مجموعه‌ای حرفه‌ای و زیر نظر اساتید و متخصصین مرتبط آموزش ببینید و پس از آموزش تمرینات زیادی داشته باشید. در این صورت شما همواره مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار خواهید داد. این مهارت نیاز به آموزش تخصصی دارد. اما پس از اتمام دوره، شما متوجه خواهید شد در برابر شرکت در این دوره، دستاورد تخصصی ، کارآمد و ارزشمندی را به دست آورده‌اید که علاوه بر زندگی حرفه‌ای شما بر زندگی شخصی شما نیز تاثیر مثبت خواهد داشت.

در دوره جامع آموزش سخنرانی و فن بیان شما با مبانی مهارت فن بیان آشنا می‌شوید. ولی قبل از پرداختن به کسب مهارت فن بیان شما یاد خواهید گرفت که چگونه موضوع مناسب با مخاطب را انتخاب کنید، مخاطب را بهتر بشناسید و با ساختار سخنرانی آشنا می‌شوید.

 

 

 

برنامه درسی دوره

بخش اول فن بیان
جلسه اول فن بیان 03:00:00

نقد و بررسی دوره

نامعلوم

امتیاز
  • 5 ستاره0
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0

هیچ نقد و بررسی برای این دوره ثبت نشده است.

شرکت در دوره
  • 600,000 تومان
  • 3 ساعت
87 دانشجو ثبت نام کرد
کلیه حقوق این سایت متعلق به © موسسه علوم و فنون تهران می باشد